Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Vyjeďte s námi na Plzeň na kole po dálkových cyklotrasách

article

Plzní procházejí dvě mezinárodní cyklotrasy, přesto je jen málokterý cyklista projel celé. Již pět let je proznačena trasa číslo 3 z Prahy přes Plzeň do Regensburgu, v loňském roce na jaře k ní přibyla ještě Panevropská cyklotrasa z Prahy přes Plzeň a Železnou do Paříže. O Labské nebo Dunajské cyklostezce už zřejmě každý slyšel, ale o těch našich se zatím moc neví - přitom je na nich spousta zajímavostí a mnohdy vedou již po kvalitních cyklostezkách. Nyní máte možnost si cestu po dálkové cyklotrase vyzkoušet v doprovodu průvodce a navštívit tak spoustu zajímavých míst a ještě se o nich něco dovědět. Tak neváhejte a přihlaste se! Vybrat si můžete jednu ze tří cest, které se setkají v Plzni.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 08.06.2009

testTaké si říkáte, jak by to bylo pěkné projet si Dunajskou nebo Labskou CT? Pokud nebudete trvat přímo na nich, můžete si dálkovou cyklotrasu vyzkoušet i v Čechách. Blíží se dlouhý víkend, který nabízí možnost vyrazit na kole na delší výlet. Nabízím vám hned tři možnosti, jak se na kole dostat do Plzně za 1,5 dne. Přitom si ještě stihnete prohlédnout i západočeskou metropoli ze sedla svého kola a v doprovodu průvodce. To, co se nabízí zejména v Německu - prohlídky na kole s průvodcem - si tedy můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Co pro to musíte udělat?

 

  1. Zvážit, který výchozí bod pro vás bude nejvhodnější a podle toho si vybrat jednu z tras, po kterých do Plzně dojedete
  2. Prostudujte řádně informace před cestou a vyplňte přihlášku  (v příloze tohoto článku)
  3. Zkontrolujte své kolo, jeho komponenty a výbavu, aby váš případný technický problém nebyl ‚brzdou’ celé skupiny
  4. Zvažte, zda pojedete sami, nebo s kamarády, či partnerem nebo partnerkou, protože v dobré partě není o zábavu nouze
  5. Nabijte si baterie do fotoaparátu, abyste stihli zachytit vše zajímavé, co po cestě uvidíte

 

Co vás čeká na trase

 

Na Plzeň v sobotu  4. července ráno vyjedou hned tři skupiny cyklistů ze třech různých míst:

  1. Prahy-Smíchova
  2. z Furth im Waldu
  3. ze Železné v Českém lese

Plzeňáci se mohou na start dopravit vlakem (Praha-Smíchov a Furth im Wald) nebo cyklobusem (Železná) - vizte Informace v přiloženém souboru pod tímto článkem.

 

testProgram

 

So 4/7/2009:

1. skupina: Praha-Smíchov - Dobřív (80 km)

2. skupina: Furth im Wald - Merklín (55 km)

3. skupina: Železná - Stříbro (65 km)

 

Ne 5/7/2009:

1. skupina: Dobřív - Plzeň  (40 km)

2. skupina: Merklín - Plzeň (35 km)

3. skupina: Stříbro - Plzeň (40 km)

pak 1.+2.+3. skupina společně po Plzni  (30km)

 

Po 6/7/2009 (státní svátek):

1.+2.+3. skupina společně po Plzni  (40km)

 

Každou skupinu povede jeden cykloprůvodce tak, aby se všichni v neděli po poledni setkali v Plzni. Poté všechny účastníky čeká společná cykloprohlídka města na bicyklu a večerní posezení s výměnou zážitků z cesty po jednotlivých trasách. V neděli dopoledne pak účastníci vyjedou do blízkého okolí města a prohlédnou si rekreační oblast Boleveckých rybníků s několika přírodními památkymi (Petrovská louka, Kamenný rybník, Doubí) a jinými zajímavostmi - Kolomazná pec nebo arboretum Sofronka zapsané na seznamu světově významných botanických zahrad a arboret. Také na trasách do Plzně se dočkáte mimořádných prohlídek měst a městeček s výkladem a možným nahlédnutím do zajímavých objektů od kostelů až po mlýn na báby. Stejně jako u cykloprohlídek jede každý na vlastní nebezpečí.

 

Ubytování

 

Ubytování pro přihlášené bude rezervováno. Každý účastník si hradí ubytování ve vytipovaném ubytovacím zařízení na trase (cena cca 300 Kč/noc), stravu a některé vstupy do objektů. Služby průvodce na trase a cyklomapy jsou zdarma.

 

Informace o akci,  ititnerář trasy a přihlášky

V přiloženém souboru „Informace o akci"pod tímto článkem najdete podrobnější harmonogram jízdy pro všechny trasy ve všech třech dnech prodlouženého víkendu. Program ještě zpřesňujeme - poslední aktualizace je ze St 1/7/2009, 23:30h. Najdete zde tedy nejaktuálnější verzi programu spolu s formulářem přihlášky.

 

REGISTRACE PRODLOUŽENA! Přihlášku zašlete nejpozději 3/7/2009 do 12hod. Kontaktujte mne telefonicky na 777 093 290!

 

Chcete-li se zúčastnit jen části akce tak, že se připojíte k pelotonu na trase a pojedete jen menší úsek, můžete nás informovat i  později nejlépe e-mailem. Na trase pak doporučujeme kontaktovat příslušného cykloprůvodce mobilem. 

 

Pokud víte o někom, kdo by se akce rád zúčastnil, pošlete mu odkaz na tento článek.

 

Tento článek najdete také v německé verzi.

 

testPropagační jízda po mezinárodních cyklotrasách do Plzně byla podpořena grantem cestovního ruchu města Plzně.

 

 

 

Přílohy

Přihláška (686.00 kB)
Informace o akci (728.50 kB)