Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Z Čech do Bavor po nových cyklostezkách kolem Kdyně

article

Již popáte budou obce Kdyňska, město Kdyně, německý Eschlkam a AgAkcent, s.r.o. pořádat akci  Na kole z Čech do Bavor. Tentokrát spojenou se slavnostním otevřením nových úseků cyklostezek. V těchto dnech získávají cyklostezky nový povrch. Po jejich dokončení se propojí okruhy postupně budované kolem Kdyně. Chcete-li si je projet také, připravte si kolo a vyjeďte na slavnostní otevření po připravených okruzích.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 11.06.2009

test„Na Kdyňsku máme hustou siť cyklotras. Aby mohli cyklisté jezdit bezpečně, budujeme cyklostezky. Nové úseky cyklostezek vytvářejí okruhy, po kterých budou moci bezpečně projet i třeba rodiny s dětmi. Přestože v okolí našeho města jsou kopce, trasy jsou profilem příznivé i pro nepříliš zdatné cyklisty," uvedl kdyňský starosta pan Löffelman na tiskové konferenci v Eschlkamu. „Letos jsme akci  Na kole z Čech do Bavor  připravili tak, aby si účastníci mohli nové úseky projet. Jsou připravené tři okruhy," dodává.

 

trasa 20 km základní - zahrnuje všechny čtyři nové úseky letos dokončených cyklotras, které vytvořily rekreační okruh kolem Kdyně

trasa   8 km slabší -  je určen zejména rodinám s dětmi

trasa 40 km pro zdatné

 

Všechny trasy budou startovat v Kdyni  u sportovního areálu v Dělnické ulici a končit  v Prapořišti, kde je připraven i doprovodný program. Pro účastníky bude na startu připravena zvláštní mapa s popisem tras.

 

Redakce portálu plzenskonakole.cz se na akcei Na kole z Čech do Bavor i na nově vybudované cyklostezky přijede podívat, takže se o akci, nových úsecích i nových tiskových materiálech na našich stránkách ještě dočtete.

 

Pozvánka na akci

 

Najdete ji v sekci Akce -- v regionu