Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Brdský cyklobus letos vyjel se zpožděním

article

K cyklobusu do Českého lesa, který odstartoval svůj provoz již 1. května 2009 se se zpožděním letos opět přidává i Brdský cyklobus. Spolu se zelenými linkami cyklobusů na Šumavu je tak nabídka ČSAD Plzeň letos již úplná. Kam tedy můžete s kolem cyklobusem vyrazit?

 



Autor: cykloRADKA Aktualizace: 18.06.2009

testOd neděle 14. června jezdí  Brdský cyklobus, tedy linka (č. 440555) z Plzně přes brdské pohoří do Příbrami. Víkendový provoz autobusu s kapacitou vleku 25 kol bude trvat až do 28. září. Inspiraci na výlety můžete přitom čerpat z cyklobalíčku, který Vám nabízí tři cyklovýlety ze Spáleného Poříčí. Podobná nabídka je připravena pro cyklobus do Českého lesa.Tištěnou verzi pak můžete získat u stewarda.

 

I letos budou jezdit zelené linky na Šumavu. Oproti uplynulým letům je na základě zpracované studie přikročeno k mírnému rozšíření provozu, použití taktové dopravy a k úpravám jízdních řádů, aby lépe navazovaly na ostatní železniční a autobusové spoje v oblasti. Cestující v úseku Špičák - Kvilda uvítají, že autobusy zde budou o prázdninách jezdit pravidelně každé dvě hodiny. U většiny linek dojde k prodloužení sezóny od konce května do konce září. Z Plzně můžete využít tradičního šumavského cyklobusu (linka 440840, odjezd v 6.50 z CANu) do zastávky Železná Ruda, Špičák s návazností dále až do zastávky Kvilda. Autobus s vlekem pro jízdní kola jede po trase Plzeň - Přeštice - Švihov - Klatovy - Nýrsko - Špičák. Dále navazuje úsek Špičák - Železná Ruda - Prášily - Srní - Modrava - Kvilda opět s možností přepravy jízdního kola. Nazpět do Plzně vyrazí cyklobus ze Špičáku v 18.40 a do Plzně přijíždí ve 20.30 hod.

 

V období od soboty 30. května do pátku 26. června a pak opět od 1. do 30. září pojede Šumavský cyklobus z a do
Plzně pouze v sobotu, neděli a svátek. Od 27. června do 31. srpna pak pojede cyklobus denně. 

 

Jízdné a rezervace

testPěší i kolaři si mohou místo v autobusech rezervovat telefonicky na čísle 377 327 272 nebo osobně v pokladně CANu. Za jízdní kolo zaplatí jednorázově bez ohledu na přepravovanou vzdálenost 30 korun za jednosměrnou jízdenku. Pro zpáteční přepravu kola je možné využít zpáteční dovozné se slevou za 20 korun.


Letos vůbec poprvé budou cestujícím na zelených linkách k dispozici jednodenní jízdenky NP-Ticket za 80 korun, kterou mohou využít i cyklisté. Na jednu jízdenku NP-Ticket mohou s jedním dospělým cestovat  zdarma ještě dvě děti do 6 let nebo jedno dítě do 15 let, což jistě ocení zejména sportovně zaměřené rodiny. Informace o zelených linkách na Šumavě můžete načerpat i z informační brožury Zelené autobusy v NP Šumava 2009 obsahující mapku linek, jízdní řády autobusů a informace o zajímavých místech na Šumavě. Brožura je k dispozici u pokladen na CANu v Husově ulici. Nejen cestující z Plzně (linka 440840, odjezd v 6:50 z CANu) mohou využít tradičního cyklobusu do zastávky Železná Ruda,Špičák s návazností dále až do zastávky Kvilda. Autobus s vlekem pro jízdní kola jede po trase Plzeň - Přeštice - Švihov - Klatovy - Nýrsko - Špičák. Dále navazuje úsek Špičák - Železná Ruda - Prášily - Srní - Modrava - Kvilda opět s možností přepravy jízdního kola. Nazpět do Plzně vyrazí cyklobus ze Špičáku v 18:40 a do Plzně dojede ve 20:30 hod. 

 

 

Přečtěte si také

Cyklobusem z Plzně do Českého lesa - zde najdete kompletní informaci o cyklobusu do Českého lesa vč. jízdního řádu a rad, jak si rezervovat místaa odkazů na tipy na cyklovýlety po Českém lese

Vyzkoušeli jsme nový cyklobus do Českého lesa 

Na kole ze Spáleného Poříčí - na výlet či na víkend? - zde najdete tipy na cyklovýlety ze Spáleného Poříčí i s mapkou tras, tedy tzv. Spálenopoříčský cyklobalíček

Od června do září bude jezdit Brdský cyklobus

Zájem o brdský cyklobus plzeňské ČSAD mile překvapil

Brdský cyklobus mění jízdní řád 

 

Odkazy

www.csadplzen.cz/cyklobusy

 

Přílohy

Leták - cyklobusy ČSAD 2009 (377.69 kB)