Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Vyzkoušeli jsme nový cyklobus do Českého lesa

article

Plzeňským cyklistům se zpřístupnila velice atraktivní oblast Českého lesa - od 1. května jezdí až na Železnou nový cyklobus. Jednání tří obcí Bělé, Hostouně a Poběžovic byla završena chvályhodným počinem - ČSAD autobusy Plzeň vypravily s finančním přispěním obcí cyklobus. Nenechali jsme se odradit čtvrtečními odpoledními přeprškami a v pátek na prvního máje se sešli na CANu k prémiérové jízdě. Měli jsme v plánu projet jednu z doporučovaných tras.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 03.05.2009

testCyklistů se moc nesešlo, zřejmě je odradilo počasí. Mnozí či spíš mnohé měli jistě jiné povinnosti - vždyť 30. dubna není jen tak nějaká noc. To jsme zjišťovali i my po cestě z autobusu i přímo na trase. Viděli jsme nové májky, u kterých často ještě hořel oheň. Počasí nám přálo - slunce svítilo a tak nás trasa opravdu lákala. Projeli jsme si celou červenou trasu Česko německými trasami do Poběžovic. Ke konci jsme ještě zvládli i kousek černé trasy Kolem pramenů Radbuzy do Hostouně.

 

testPřestože se po obídku v Rybníku začalo pěkně zatahovat, podařilo se nám bouřce ujet. Ten správný déšť nás zastihnul, když už jsme seděli v cyklobuse na cestě z Poběžovic do Plzně. Nutno říci, že už jsem dlouho neudělala tolik fotek při tak malém množství najetých kilometrů. Všude kolem byla spousta krásných výhledů a tak jsme zastavovali a fotili každou chvíli. Asi nejhezčím zážitkem z cesty byl piknik na Náměstí přírody na Pleši u posedu. Vyhlídka na všechny strany, dokonce i rozhledna na Velkém Zvonu byla vidět. Udělali jsme si fotky i na stoličkách ve tvaru hříbečků, které jsou rozesety u cesty ke hřbitovu na Pleši. Příjemně nás potěšilo nové občerstvení v hostinci Na Pleši s vyhlídkou na německou rozhlednu. Cestou jsme pročítali informační tabule, které světe div se ještě nebyly poničené od vandalů. Jen s čísly a písmenky na cykloznačce u Rabova si nějaký ten značkový šotek pohrál... V restauraci rekreačního střediska Rybník jsme si dali všichni svíčkovou - ale pozor, ta porce je tak velká, že se dá sotva sníst! To nám bylo málem osudné - nevšimli jsme si bouřkového mraku, který se nad námi začal tvořit, a měli jsme co dělat, abychom mu ujeli.

 

Pokud si chcete prohlédnout fotografie z červené trasy Česko německými trasami do Poběžovic, kterou jsme projížděli, nebo i z té černé Kolem pramenů Radbuzy do Hostouně, klikněte si na následující doporučené odkazy k jednotlivýcm trasám. Tištěný letáček s trasami je již k dispozici v infocentru v Plzni vedle radnice a v nejbližších dnech byste ho měli objevit i v některých cykloprodejnách.

 

Připravené trasy pro cyklovýlety

Pokud využijete cyklobusu, můžete se nechat inspirovat třemi připravenými trasami, které byly pro rozjezd připraveny:

trasa A - Po Panevropské cyklotrase do Bělé nad Radbuzou 

trasa B - Kolem pramenů Radbuzy do Hostouně 

trasa C - Česko-německými trasami do Poběžovic

Soubor tras je k dispozici jednak na internetu v naší sekci Trasy po cyklovýlety, jednak v tištěné podobě v infocentru vedle radnice.

 

Přečtěte si také

Cyklobusem z Plzně do Českého lesa - zde najdete kompletní informaci o cyklobusu do Českého lesa vč. jízdního řádu a rad, jak si rezervovat místa

Od června do září bude jezdit Brdský cyklobus.

Zájem o brdský cyklobus plzeňské ČSAD mile překvapil

Brdský cyklobus mění jízdní řád 

 

Odkazy

http://www.csadplzen.cz

http://www.csadplzen.cz/ceskyles

http://www.csadplzen.cz/cyklobus