Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Novinka na Plzeňsku: Kolo + střelba = MTB biatlon

article

Zalehnout, zamířit a zatajit dech. Tím se lze vyhnout trestnému kolečku.

Nejeden aktivní cyklista sleduje v televizi dnes velmi populární biatlonové klání. Běh na lyžích v kombinaci se střelbou, která dokáže pěkně zamíchat s pořadím, je na koukání a na fandění docela atraktivní. Už se závodí v letním biathlonu během a střelbou. Bylo jen otázkou času, kdy někoho napadne ten cyklistický. Není divu, že nápad vyměnit běžky za kolo měli u nás hned dva lidé. Již loni tak proběhly první tři závody MTB biatlonu. Letos se chystají další. Chtělo by to ale vlastní vzduchovky. Chcete na ně přispět nebo si MTB biatlon vyzkoušet na vlastní kůži? Nebo obojí? Nezkusíte aspoň jedno?

Autor: cykloRADKA (text), Jiří KROUPA (foto), Jiří ŠPIČKA (foto) Aktualizace: 25.02.2016

Crowdfunding - je způsob financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce. Jedním ze způsobů crawfoundingu je Startovač. Crowdfundingem můžeme financovat zajímavé projekty, produkty či společnosti s cílem sesbírat i po menších částkách celkovou sumu potřebnou na realizaci projektu. Crowdfunding vytváří vztah mezi autory projektu a jeho podporovateli, který je velmi podobný vztahu (nebo i totožný) mezi umělcem a jeho fanoušky.

Se vzrůstající oblibou biatlonu se dalo očekávat, že vzniknou jeho „mutace". Že vzniknou hned ve více hlavách organizátorů cyklistických závodů na Plzeňsku, to ale těžko. „Nosil jsem tu myšlenku v hlavě už delší dobu," říká autor myšlenky cyklistického seriálu pro děti a mládež Talent Cupu Josef Hrádek z Přeštic a dodává: „Loni jsme uspořádali první tři MTB biatlonové závody." Za touto sérií stálo několik zapálených cyklistů a organizátorů cyklistických závodů: Josef Hrádek  z přeštického klubu COPR, Marcel Beran z cyklistického klubu Sport Beran v Chrástu, Jarda Hudeček z HDK Hradčany a Hynek Musil z MTB biatlonu. „Na tyto první závody jsme si museli vzduchovky půjčovat," říká Marcel Beran z Chrástu, který měl podobný nápad. „Díky Jardovi Hudečkovi z biatlonového týmu se nám to podařilo," popisuje organizaci prvních závodů v MTB biatlonu, které se na Plzeňsku konaly v loňském roce. Letos jsou vypsány už 4 termíny závodů a o dalších se jedná. Problém je ale se vzduchovkami. „Dosud jsme si je půjčovali od biatlonových týmů, ale pro pořádání série MTB biatlonových závodů to není nejlepší řešení. Někdy jsme měli různé vzduchovky a tak si závodníci stěžovali na nerovné podmínky," popisuje situaci Marcel Beran.

 

test„Naším cílem je sehnat finanční prostředky na minimálně šest vzduchovek CZ Slavia 200T což činí 6 x 12 200 Kč a zajistit tak hladký průběh 2. ročníku MTB biatlon Cupu v Plzeňském kraji. První flintu jsme již koupili za vlastní peníze, na druhou máme přislíbenou dotaci," vysvětluje. Případné peníze vybrané navíc chce sportovní klub z Chrástu investovat do obalů na flinty, střelivo a tlakové nádoby na vzduch. Ideální by pro pořádání MTB biatlonu byla sada 12 vzduchovek, která by umožnila start více závodníků najednou. Jenže to se částka vyšplhá na 160 000 Kč. Parta organizátorů ve složení Josef Hrádek, Marcel Beran, Jarda Hudeček a Hynek Musil se rozhodla jednat a oslovit bikerskou komunitu na Startovači. Vyzývají tak hlavně bikery k tomu, aby přispěli na jejich kampaň BEZVA FLINTA alespoň menší částkou.

 

 

testKampaň se na Startovači pěkně rozběhla, start se opravdu povedl a díky prvním podporovatelům bylo po prvním týdnu splněno 15% z cílové částky. Aby kampaň úspěšně pokračovala, potřebuje i vaši podporu. „Trochu se závistí hledíme na projekt bikerů-motorkářů, kteří během týdne dokážou naplnit cílovou částku a Poslat Kamila na Tourist Trophy 2016. Tento projekt si našel už přes tři stovky podporovatelů z řad motobikerů," posteskl si Marcel Beran. A co cyklobikeři? Ukážete svoji sílu a dokážete podpořit společný projekt CK Sport Beran Chrást, HDK Hradčany a COPR Přeštice? I když je kvůli administrativě psán projekt BEZVA FLINTA pouze na chrástecký klub, budou samozřejmě vzduchovky k dispozici pořadatelům všech závodů MTB biatlon Cupu nejen letos, ale i v dalších ročnících! MTB biatlon si můžete vyzkoušet. Závody budou letos vypsány v několika kategoriích pro děti od 6 let, pro mládež i pro dospělé a pojedou se na kilometrovém okruhu se střelnicí. Závodníci tedy zbraň s sebou nevozí. Trať pro dospělého je na necelou hodinku - tedy pokud budete dobře mířit... Také vás láká si to vyzkoušet? Možná pak budete střílet ze vzduchovky, na kterou jste přispěli, byť jen malou částkou i vy. Pomozte získat 6 biatlonových vzduchovek tím, že přispějete na kampaň BEZVA FLINTA na Startovači.

 

testMTB Biatlon CUP 2016 Kalendář

Druhý ročník se představuje:


1. Ne 1/5/2016 MTB Biatlon CHRÁST

 

2. Ne 22/5/2016 MTB Biatlon PRIOR u Přeštic


3. Ne 14/8/2016 MTB Biatlon HDK HRADČANY u Chlumčan


4. Ne 2/10/2016 MTB Biatlon IDEAX SKOČICE


Tyto termíny jsou již pevné.

 

Možná, že nějaké ještě pro sezónu 2016 přibydou.

 

Odkazy

www.startovac.cz/projekty/bezva-flinta/
www.mtbbiatlon.cz

 

Přečtěte si také

Talent Cup 2014 skončil 

Talent Cup: Nový seriál závodů pro chlapce a dívky startuje

Talent Cup Mikroregionu Přešticko odstartoval v Dolcích

Cyklisté budou ve Stupně bojovat o mistrovské tituly kraje

Patnáctý Becker Cup přináší novinky pro dětské závodníky  

 

Fotogalerie