Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Veletrh ITEP skončil, SportLIFE v Brně začne za pár dní

article

Ledva nám skončil veletrh cestovního ruchu v Plzni, můžeme se chystat na největší tuzemský sportovní veletrh v Brně. Dva velké pavilony plné kol, to je lákadlo pro každého cyklistu. Nejde ale jen o kola - najdete zde také doplňky na své dvoukolé miláčky, sportovní oblečení a jiné věci související s koly. Letošní SportLIFE bude ve znamení elektrokol, které mají v jednom z pavilonů dokonce i zkušební dráhu.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 31.10.2008

testZatímco ITEP je veletrh cestovního ruchu, na který si cyklista většinou přijde pro mapy a tipy na výlety, na SportLIFE se chodí okukovat stroje, na kterých se takové výlety absolvují nebo by mohly absolvovat. Loni bylo vidět množství různých typů městkých kol, letos je vystřídají elektrokola. Není divu - podíl prodaných kol do města a na malé pohodové popojížďky je na západ od nás mnohem vyšší. Výrobci se snaží proniknout i na náš trochu netypický trh. Další jeho zvláštností je totiž vysoký podíl trekingových kol na celkovém počtu kol.

 

Stejně jako loni i letos se bude v první den veletrhu konat doprovodná konference SportBIKE pod záštitou Asociace prodejců jízdních kol. Ale nebojte se, Plzeň v programu nezapadne a objeví se minimálně ve dvou příspěvcích. Podrobné informace najdete o programu najdete zde.Pokud budete hledat firmy z načeho regionu, tak hledejte stánek touškovského Duratecu a nakladatelství Cykloknihy manželů Říhových. Pokud se vypravíte vlakem a přivstanete si, můžete Sport LIFE v Brně stihnout i za jediný den. V sobotu nebo neděli s jízdenkou SoNe navíc za výhodnou cenu.

 

Přečtěte si také:

Na kole do práce v kostýmku - jedině na ekole

Bike konference 2007 v Brně

Na veletrhu ITEP bude cyklistický stánek