Na úvodní stránku
mail

Mapy a brožury

Zde najdete informace o tom, jaké mapy, brožury či průvodci o Plzeňsku jsou pro cyklisty k dispozici. Dočtete se zde, jaké území mapa zahrnuje, v čem je dobrá a v čem jsou její slabá místa. Snáze si tak vyberete tu správnou mapu. 

CYKLOBUSEM do Českého lesa (leták se třemi trasami a mapkou)

article

Leták formátu 20 x 40 cm skládaný do „harmoniky" obsahuje popis a mapku tří doporučených tras z posledních stanic cyklobusu do Českého lesa na lícové straně, na rubové straně pak rejstřík zajímavostí vč. informace o cílových městech Bělá nad Radbuzou, Hostouň a Poběžovice spolu s praktickými informacemi o ubytování, občerstvení a cykloservisech na trasách vč. odkazů na stránky cyklobusů ČSAD autobusy Plzeň, cykloprůvodce a doporučené mapy. Služby s certifikací Cyklisté vítáni jsou zde označeny zelenobílým logem.


A co na tomto letáčku oceňuji já? Každá trasa  je určena jiné skupině cyklistů. Zelenou zvládnou i rodiny s dětmi, protože mohou skončit již po 16km v Bělé a většina trasy vede z kopce nebo po rovině. Černá je přes kopce spíš pro bikery a červená pro ty, co jezdí raději po dálkových trasách (i když kopců si tu taky užijí). Mapka spolu s praktickými informacemi dobře poradí těm, kdo to tu neznají. Navíc odkazuje na www.plzenskonakole.cz, kde je zveřejněna aktuální verze všech tří tras. Letáček vytváří úplný návod na několik výletů pro prodloužený víkend na kole pro jednotlivce i skupiny, které si chtějí zajezdit v příhraničních lesích. V těchto oblastech jsou krásné zpevněné lesní cesty, ale i úzké nefrekventované silnice s krásnými výhledy. Díky mapě i popisu popř. fotografiím z trasy na www.plzenskonakole.cz, neminete zajímavá místa. Pro ty méně zdatné jsou čárkovaně naznačena možná zkrácení trasy. Trasy jsou koncipovány k využití možnosti vyvézt se do vyšších nadmořských výšek cyklobusem. V letáku také najdete základní informace o trase cyklobusu, možnostech rezervace, ale i stručný jízdní řád.

 

Vydalo: v dubnu 2009 RAMAP pro města Bělá n/R, Hostouň a Poběžovice za  podpory Plzeňského kraje

 

K dispozici: v Informačním centru města Plzně (vedle radnice) V Bělé n/R a Poběžovicích: v infocentru (červen-září), na Městském úřadě v Bělé n/R

Cena: zdarma

 Autor: cykloRADKA
Cyklisté vítáni
Aktualizace: 03.05.2009
.