Na úvodní stránku
mail
Mapy & BrožuryBrožury & letáky

Mapy a brožury

Zde najdete informace o tom, jaké mapy, brožury či průvodci o Plzeňsku jsou pro cyklisty k dispozici. Dočtete se zde, jaké území mapa zahrnuje, v čem je dobrá a v čem jsou její slabá místa. Snáze si tak vyberete tu správnou mapu. 

CYKLOBUSEM do Českého lesa (leták se třemi trasami a mapkou)

news

Leták formátu 20 x 40 cm skládaný do „harmoniky" obsahuje popis a mapku tří doporučených tras z posledních stanic cyklobusu do Českého lesa na lícové straně, na rubové straně pak rejstřík zajímavostí vč. informace o cílových městech Bělá nad Radbuzou, Hostouň a Poběžovice spolu s praktickými informacemi o ubytování, občerstvení a cykloservisech na trasách vč. odkazů na stránky cyklobusů ČSAD autobusy Plzeň, cykloprůvodce a doporučené mapy. Služby s certifikací Cyklisté vítáni jsou zde označeny zelenobílým logem.


A co na tomto letáčku oceňuji já? Každá trasa  je určena jiné skupině cyklistů. Zelenou zvládnou i rodiny s dětmi, protože mohou skončit již po 16km v Bělé a většina trasy vede z kopce nebo po rovině. Černá je přes kopce spíš pro bikery a červená pro ty, co jezdí raději po dálkových trasách (i když kopců si tu taky užijí). Mapka spolu s praktickými informacemi dobře poradí těm, kdo to tu neznají. Navíc odkazuje na www.plzenskonakole.cz, kde je zveřejněna aktuální verze všech tří tras. Letáček vytváří úplný návod na několik výletů pro prodloužený víkend na kole pro jednotlivce i skupiny, které si chtějí zajezdit v příhraničních lesích. V těchto oblastech jsou krásné zpevněné lesní cesty, ale i úzké nefrekventované silnice s krásnými výhledy. Díky mapě i popisu popř. fotografiím z trasy na www.plzenskonakole.cz, neminete zajímavá místa. Pro ty méně zdatné jsou čárkovaně naznačena možná zkrácení trasy. Trasy jsou koncipovány k využití možnosti vyvézt se do vyšších nadmořských výšek cyklobusem. V letáku také najdete základní informace o trase cyklobusu, možnostech rezervace, ale i stručný jízdní řád.

 

Vydalo: v dubnu 2009 RAMAP pro města Bělá n/R, Hostouň a Poběžovice za  podpory Plzeňského kraje

 

K dispozici: v Informačním centru města Plzně (vedle radnice) V Bělé n/R a Poběžovicích: v infocentru (červen-září), na Městském úřadě v Bělé n/R

Cena: zdarma

 

Cyklisté vítáni
Aktualizace: 03.05.2009

NA KOLE ze Spáleného Poříčí (leták se třemi trasami a mapkou)

news

Leták formátu 20 x 50 cm skládaný do „harmoniky" obsahuje popis, itineráře a mapku tří doporučených tras ze Spáleného Poříčí a zpět na lícové straně, na rubové straně pak rejstřík zajímavostí ve Spáleném Poříčí a na  trasách spolu s praktickými informacemi o ubytování, občerstvení a cykloservisech na trasách vč. odkazu na brdský cyklobus, cykloprůvodce a doporučené mapy. Služby s certifikací Cyklisté vítáni jsou zde označeny zelenobílým logem.


A co na tomto letáčku oceňuji já? Každá z tras vás zavede na jinou stranu ze Spáleného Poříčí a každá je jinak náročná, což lze již poznat z výškového profilu tras. Zelená je pro méně zdatné cyklisty, černá přes kopce spíš pro bikery a červená (nejdelší) pro ty, co jezdí raději dálkové trasy. Mapka spolu s itinerářem a praktickými informacemi dobře poradí těm, kdo terén jižní části Brd neznají. Navíc odkazuje na www.plzenskonakole.cz, kde je zveřejněna aktuální verze všech tří tras. Letáček vytváří úplný návod na prodloužený víkend na kole pro jednotlivce i skupiny, které se chtějí podívat například po loni nově zpřístupněných cyklotrasách k Padrťským rybníkům, do krásných lesních oblastí  Kozelského polesí, jižních Brd v okolí Třemšína a přírodního parku Buková hora - Chýlava s množstvím chráněných území. V těchto oblastech jsou krásné zpevněné lesní cesty, ale i úzké nefrekventované silnice s krásnými výhledy. Díky mapě i popisu neminete zajímavá místa. Pro ty méně zdatné jsou čárkovaně naznačena možná zkrácení trasy. Ti, co pojedou z Plzně, mohou využít Brdský cyklobus, na který leták upozorňuje.

 

Vydalo: v prosinci 2008 RAMAP pro město Spálené Poříčí za podpory Plzeňského kraje

 

K dispozici: v Informačním centru města Plzně (vedle radnice) Ve Spáleném Poříčí: v infocentru (červen-září), na Městském úřadě a na recepci hotelu Ve Dvoře

Cena: zdarma

Cyklisté vítáni
Aktualizace: 18.02.2009

SEVERNÍ PLZEŇSKO, tip na výlet - cyklotrasy

news

Tuto sérii pěti letáčků s tipy na výlet na kole vydalo v srpnu letošního roku Město Kralovice. Každý letáček formátu A4 se skládá na formát 10 x 21 cm a obsahuje vždy výřez mapy s vyznačením vedení trasy výletu. Některé trasy mají varianty MTB a trekingovou (vhodnou i pro rodiny s dětmi). Mapu doplňuje většinou výškový profil, popř. tabulka s kilometráží a nadmořskou výškou míst na trase. Je též připojen slovní popis trasy a někdy i fotografie zajímavých míst na ní.

 

A co na těchto prospektech oceňuji já? Jako tip na výlet na kole se tyto prospekty jeví velice dobré. Při praktickém použití by však cyklista musel použít ještě jinou mapu na to, aby se řádně zorientoval v terénu. V jednoduché mapě v letáčku totiž nejsou ani značené cyklotrasy ani pěší trasy. Vzhledem k tomu, že většina tras těchto výletů je vedena mimo komunikace, použití další mapy by tak bylo nutností. Osobně si nejsem jistá, zda některé trekingové trasy nabízené jako vhodné pro děti, by dítě opravu zvládlo. Jak délkou, tak převýšením.

 

Vydal: v srpnu 2008 VKU CZ, s.r.o. pro Město Kralovice za finanční podpory Plzeňského kraje v celkovém nákladu 2000ks každého letáčku

 

K dispozici: v Informačním centru města Kralovice (mimo So+Ne) a Manětín (od května)

 

Cena: zdarma

Aktualizace: 23.11.2008

Vejprnice na kole - cyklotrasa č. 2259 a 2258

news

Leták formátu 20 x 50 cm skládaný do „harmoniky" obsahuje mapku západního okolí Plzně až do Blatnice. V mapovém podkladu od firmy SHOcart je firmou KLETR vyznačeno vedení nových cyklotras 2259 (Vochov - Vejprnice- Nová Ves důl Hugo) a 2258 (Nová Hospoda - Vejprnice - Blatnice). Na zadní straně letáku pak najdete popis a fotografie míst na trasách.

A co na tomto letáčku oceňuji já? Mapa je čitelná a výřez zahrnuje trochu větší území, než prezentované nové cyklotrasy. V textové části je seznam občerstvení na trase, jejich vyznačení v mapě však už chybí. Cyklista zdaleka by ocenil poznámku, ve které z hospod se vaří, nebo kde je možné sedět venku a kola přitom mít pod dozorem ve stojanu. Ve výčtu internetových odkazů mi pak schází link na stránky města Plzně.

 

Vydala: v říjnu 2007 obec Vejprnice, za podpory Plzeňského kraje a města Plzně v celkovém nákladu 5 000 výtisků.

 

K dispozici: v Informačním centru města Plzně vedle radnice a na hlavním nádraží a na obecních úřadech obcí na trasách

 

Cena: zdarma

 

Aktualizace: 17.04.2008

KUDY NA KOLE ZE SPÁLENÉHO POŘÍČÍ ...a zpět (leták s mapkou)

news
Leták formátu 20 x 50 cm skládaný do „harmoniky" obsahuje mapku doporučené cesty ze Spáleného Poříčí k zámku Kozel (lícová strana) a na druhou stranu ze Spáleného Poříčí na Třemšín (rubová strana). Kratší trasa ke Kozlu měří 27km, delší kolem Třemšína (s možností zkrácení) má 45km. Doprovodný text a fotografie kolem mapy upozorňují na zajímavosti na trase.

A co na tomto letáčku oceňuji já? Obě trasy vás zavedou do krásných lesních oblastí - do Kozelského polesí a jižních Brd v okolí Třemšína, kde projíždíte kolem několika přírodních památek. V těchto oblastech jsou krásné zpevněné lesní cesty, ale i úzké nefrekventované silnice s krásnými výhledy. Díky podrobné mapě i popisu neminete zajímavá místa. Pro ty méně zdatné jsou čárkovaně naznačena možná zkrácení trasy. Ti, co vyjedou podle takto navržené trase na kole z Plzně, mohou použít již dříve vydaný leták „Z Plzně na Kozel a zpět..." Škoda, že na existenci tohoto materiálu upozorňuje jen poznámka v úvodu textu, které si člověk všimne většinou až doma.


Vydalo: v lednu 2008 nakladatelství RAMAP za podpory města Spálené Poříčí, města Plzně, areálu Hájek, RRA, Plzeňského kraje a EU v celkovém nákladu 10 000 výtisků.

 

K dispozici: v Informačním centru města Plzně vedle radnice a na hlavním nádraží, ve Spáleném Poříčí na Městském úřadě a od července i v tamějším informačním centru

 

Cena: zdarma

 

Poznámka: trasa navazuje na trasu v letáku Z Plzně na Kozel ...a zpět, o kterém najdete informace níže

 

Aktualizace: 31.01.2008

KUDY NA KOLE DO DOBŘAN ... a zpět (leták s mapkou)

news

Leták formátu 20 x 50 cm skládaný "jako harmonika" obsahuje mapku doporučené cesty z Plzně přes Dobřany až na Křížový vrch u Chotěšova. Zpáteční cesta je s vyjímkou krátkého úseku u Dobřan vedena až do Plzně jinou  trasou. Text a fotografie kolem mapy upozorňují na zajímavosti na trase.

A co na tomto letáčku oceňuji já? Trasa je vedena maximálně mimo komunikace - využívá cykostezek, lesních a polních cest. Ukáže též, jak se elegantně vyhnout dálnici a jakých zajímavostí si po cestě všimnout. Kdo nezná, bude možná překvapen, kudy se dá dojet na kvasnicové pivo nebo až k nové rozhledně. Zvlášť půvabná je v létě cesta po polích ze Vstiše do Chotěšova.

Vydalo:  v listopadu 2006 nakladatelství RAMAP za podpory Města Plzně, městských obvodů, kterými trasa prochází, města Dobřany, Mikroregionu Radbuza, Regionální rozvojové agentury PK a  Plzeňského kraje. Podpořili ho i dobřanský minipivovar Modrá hvězda a westernový areál Halter Valley u Černotína.

K dispozici: v Informačním centru města Plzně vedle radnice a na hlavním nádraží, v informačním centru v Dobřanech a v úřadech městských obvodů na Slovanech, ve Lhotě, v Liticích a v Sadech Pětatřicátníků

Cena: zdarma

 

Aktualizace: 29.07.2007

KUDY NA KOLE K ZÁMKU KOZEL ... a zpět (leták s mapkou)

news

Leták formátu 20 x 50 cm skládaný do "harmoniky" obsahuje mapku dopoučené cesty z Plzně přes Starý Plzenec až na Kozel. Zpáteční cesta je vedena až na Slovany jinou trasou. Text a fotografie kolem mapy upozorňují na zajímavosti na trase.

A co na tomto letáčku oceňuji já? Trasa je vedena maximálně mimo komunikace - využívá cyklostezek, lesních a polních cest a nových lávek přes dálnici a přes Úhlavu (Dálniční lávka) v Hradišti u jezu (Lemova lávka). Ukáže též, kde elegantně překonat dálnici a jakých zajímavostí si po cestě všimnout. Kdo nezná, bude možná překvapen, že do Starého Plzence se nemusí jet na kole jen po silnici.

Vydalo: v roce 2005 (upravený dotisk v roce 2007) nakladatelství RAMAP za podpory Města Plzně, městských obvodů, kterými trasa prochází, města Starý Plzenec, obce Šťáhlavy, Regionální rozvojové agentury PK a Plzeňského kraje. Podpořil ho i Hostinec U Horbenů v Hradišti a Areál Hájek (dotisk 2007)

K dispozici: v informačním centru MP vedle radnice a na hlavním nádraží, v informačním centru ve Starém Plzenci, na obecním úřadě ve Šťáhlavech či úřadech městských obvodů na Slovanech a v Černicích

Cena: zdarma

 

Aktualizace: 29.07.2007