Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Cykloprogram Týdne mobility 16.- 22. září 2009 v Plzni

article

Stejně jako v minulých letech tak i letos připravuje město Plzeň různé aktivity v rámci Týdne mobility. V letošním roce se mohou na bohatý program těšit opět cyklisté. Mohou se vydat na tradiční cykloprohlídku po nově vybudovaných cyklostezkách, zúčastnit akce „Týden na kole" a také neformální besedy o cyklistice v Plzni. Navíc mohou získat zdarma mapy, drobné dárky a zaregistrovaní i cyklistické ceny. V cyklistické poradně Vám poradím jak a kudy bezpečně na kole projet Plzní - nejen osobně v infocentru, ale i na internetu prostřednictvím Skype telefonu. Novinkou bude chat s předsedou cyklosubkomise o budování cyklistické infrastruktury v Plzni.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 10.09.2009

test Aktivity pro Týden mobility zajišťuje Odbor životního prostředí Magistrátu města Plzně (OŽP), program pro cyklisty pak připravuje cykloprůvodkyně Radka Žáková, která se podílí na jeho realizaci. Cílem organizátorů je přitom propagovat jízdu na kole jako zdravý a ekologický způsob dopravy a těm, kteří se rozhodnou využívat kolo jako dopravní prostředek během celého týdne mobility chce cestování usnadnit. Naplňuje tak letošní téma Týdne mobility „Naše město - naše klima". Pro ty, kteří se rozhodnou vyzkoušet kolo jako dopravní prostředek, je připraven poradenský servis jak a kudy bezpečně jezdit po Plzni na kole formou cyklistické poradny. Na cyklisty také čekají ceny a dárky.

 

 

Cykloprohlídka po nově vybudovaných cyklostezkách

Čt 17. září 2008, start v 17h od Infocentra vedle radnice


Již čtvrtá speciální cykloprohlídka po stezkách, které město Plzeň vybudovalo v posledním roce. Účastníci si projedou některé úseky nově vybudovaných stezek a dozví se i o těch, které nebylo možné na trasu zařadit. Cyklisté dostávají plán se zákresem trasy a novými úseky cyklostezek. Tato speciální cykloprohlídka probíhá vždy jen jednou v roce a to ve čtvrtek (jako i ostatní pravidelné cykloprohlídky), ale je zdarma a začíná o půl hodiny déle, tedy v 17h. Pro účastníky jsou připraveny propagační materiály a drobné dárky. Trasu připravuje cykloprůvodkyně Radka Žáková ve spolupráci a OŽP MMP a může se jí zúčastnit každý. Trasa je dlouhá 20-25km a je na ní několik zastávek s výkladem týkajícím se zejména nových a na ně navazujících cyklostezek či jiných vhodných spojení pro bezpečnou jízdu na kole. Účastníci se také od průvodkyně dovědí něco o zajímavostech na trase i podél ní. Pozvánku na speciální cykloprohlídku najdete v sekci AKCE--v regionu. Blikačky s sebou!

 

 

Týden na kole

St 16 - Út 22. září 2009
test Akce k podpoře pravidelného užívání kola jako dopravního prostředku ve městě. Účastníci, kteří se do akce zapojí, mohou využít bezplatně infoservis, kudy bezpečně jet po Plzni na kole z místa A do místa B, tedy např. do práce, do školy, za sportem, na nákup atp. Registrovaní účastníci Týdne na kole budou zařazeni do slosování o hodnotnější ceny. Zaregistrovat se můžete od odpoledne Po 14/9/2009 do Čt 17/9/2009. Na prvních sto registrovaných čeká tričko a po skončení akce dostanou malý dárek. Své poznatky účastníci po absolvování Týdne na kole svěří dotazníku, jehož závěry poslouží městu ke zlepšení problémů, které cyklisty při denodenním používání kola ve městě trápí. Za vyplněný dotazník (bude ke stažení u tohoto článku již nyní) pak obdrží účastník dárek. Losování o ceny proběhne 29. září 2009 v 18 hodin v Informačním centru (nám. Republiky - vedle radnice). (při registraci obdržíte tričko).

 

Cyklistická poradna - kudy bezpečně po Plzni na kole

Po 14/9 - St 16/9 , Pá 18/9 a Po 21/9 a Út 22/9/2009, Infocentrum města Plzně vedle radnice na nám. Republiky,

Každý cyklista se může zeptat, kudy nejbezpečněji projet Plzní. Tentokrát bude mít tři možnosti:

 

1) Ptát se osobně nad mapou

Ve výše uvedených dnech zajišťuje Radka Žáková infoservis - vždy od 17 do 18 hodin v Informačním centru vedle radnice. Zde se budou moci také účastníci osobně zaregistrovat. Registrační formulář najdete v příloze tohoto článku od 17/9/2009.

 

2) Ptát se formou chatu - NOVINKA

V diskusi k článku, který bude zveřejněn nahlavní stránce plzenskonakole.cz v Út 15/9/2009. Reagovat budu průběžně během celého Týdne mobility, tedy minimálně do Út 22/9/2009.

 

3) Ptát se prostřednictvím Skype telefonu - NOVINKA

V tom případě Vám předem doporučuji pořídit si mapu PLZEŇ enjoy it, plán města (měřítko neuvedeno) Možnost ptát se budete mít ve stejných dnech jako bude fungovat cykloporadna v infocentru (datumy uvedeny výše). K dispozici budu vždy mezi 20 a 21h večer na Skype: aknudar.

 

Chat s předsedou subkomise pro cyklistickou dopravu v Plzni - NOVINKA

Máte-li zájem se zeptat, proč někudy nevede cyklostezka, nebo byste chtěli navrhnout nějaké zlepšení pro cyklisty v Plzni, budete moci své otázky položit přes internet a to předsedovi subkomise pro cyklistickou dopravu Komise dopravy Rady města Plzně ing. Petru Náhlíkovi. Chat s předsedou subkomise už je vám k dispozici - Ing. Náhlík bude odpovídat průběžně během celého Týdne mobility, takže mu  již teď můžete pokládat otázky.  Ing. Náhlík by stejně jako většina členů cyklosubkomise měl jet speciální cykloprohlídku ve Čt 17/9/2009, takže se budete moci ptát i tam a osobně...

 

DALŠÍ AKCE K TÝDNU MOBILITY V PLZNI

 

Cyklojízda za lepší podmínky pro cyklisty

Út 22. září 2009 v 17.30 U Branky, na pěší zóně ve Smetanových sadech v Plzni, pořádají Děti Země

Tato cyklojízda je oslavou Evropského týdne mobility (16. - 22. září) a Dne bez aut (22. září). Upozorňuje, že jízdní kolo je dopravní prostředek vhodný pro provoz v Plzni, šetrný k životnímu prostředí, levný, rychlý, pohodlný a zdravý. Jde o společenskou akci lehce manifestačního rázu, kde se setkávají cyklisté, koloběžkaři, bruslaři a vůbec všichni pohánění vlastní silou. Účastnit se může kdokoliv, bez rozdílu náboženského vyznání, politické příslušnosti, pohlaví, věku nebo vzdělání. Vítané jsou i maminky (a tatínkové) s cyklopřívěsy nebo sedačkami pro děti (včetně dětí), dvojkola a další nezvyklé dopravní prostředky na lidský pohon. Na konci cyklojízdy budou vyhlášeny výsledky soutěže o nejmladšího, nejstaršího a nejnezvyklejšího účastníka. Tempo jízdy je velmi pomalé, zvládne jej i zcela netrénovaný člověk. Více v sekci AKCE--v regionu.

 

 

Další články a odkazy

Pteje se na cyklistickou dopravu v Plzni - chat - chat s předsedou subkomise pro cyklistickou dopravu v Plzni Petrem Náhlíkem. Ptejte se, proč někudy nevede cyklostezka, nebo navrhněte nějaké zlepšení pro cyklisty v Plzni.

 

Nové stezky pro cyklisty v Plzni -  malá ochutnávka toho, co se v Plzni pro cyklisty zlepšilo v posledních měsících

 

Cykloprohlídka po nových cyklostezkách - pozvánka na letošní cykloprohlídku po nových cyklostezkách

 

Cykloprohlídka po nových cyklostezkách - reportáž z loňské speciální cykloprohlídky po nových cyklostezkách 

 

Týden mobility  - informace Ministerstva životního prostředí ČR k letošnímu Týdnu mobilty

 

Přílohy

Registrační formulář pro akci Týden na kole v Plzni (379.50 kB)
DBA2009_DotazníkPo_2xA5 .doc (387.50 kB)