Na úvodní stránku
mail

Mapy a brožury

Zde najdete informace o tom, jaké mapy, brožury či průvodci o Plzeňsku jsou pro cyklisty k dispozici. Dočtete se zde, jaké území mapa zahrnuje, v čem je dobrá a v čem jsou její slabá místa. Snáze si tak vyberete tu správnou mapu. 

Evropský obrazový slovník pro cyklisty ve 23 jazycích

article

Brožurka o 64 stranách, která vizuálně s pomocí obrázků nabízí cyklistické výrazy ve třiadvaceti evropských jazycích včetně češtiny. Nejrozsáhlejší je kapitola Kolo (22 stran), po ní následují kapitoly Příslušenství, Na cestě, Další užitečné fráze, Typy kol a Infrastruktura. Na prvních stránkách kromě obsahu najdete také text Bruselské charty pro podporu cyklistiky, na poslední dvojstraně najdete mimo jiné Užitečné odkazy.

 

A co na této publikaci oceňuji já? Asi každý, kdo byl někdy s kolem za hranicemi tuto publikaci přivítá. I když některé české výrazy by potřebovaly ještě jazykově doladit, přínos této publikace je nesporný. Jednoduše a přehledně je pod každou fotografií uveden výraz ve všech třiadvaceti jazycích používaných v EU, a to na běžnou zkratkou označených řádcích.

 

Vydala: Evropská cyklistická federace (ECF) ve spolupráci s Evropským ekonomickým a sociálním výborem (EESC) - sekce pro dopravu a metropolitní území - u příložitosti evropské cyklokonference VELO CITY 2009 v Bruselu v červnu 2009

 

Původní název: European Cycling Lexicon

 

K dispozici: Ve formátu PDF ke stažení ve formátu PDF je zde. (Výtisky tištěné verze jsou v omezeném počtu pro cyklocestovatele k dispozici v redakci.)

 

Cena: ZDARMAAutor: cykloRADKA Aktualizace: 19.01.2010
.