Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

K bazénu na Slovanech po nové cyklostezce

article

Od října 2008  probíhala rekonstrukce křižovatky Habrmanova - Koterovská. Kromě přesunu tramvajolvé zastávky a vytvoření zvláštního odbočovacího pruhu rekonstrukce přinesla i další metry cyklostezek na Slovanech. Každý, kdo pojede do bazénu na kole, se teď dostane po stezce až ke vchodu. Byl totiž dokončen poslední úsek stezky od kruhového objezdu u galerie Dvořák ke křižovatce v Habrmannově ulici. Co to cyklistům přinese?

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 07.07.2009

test Poslední úsek cyklostezky podél Koterovské od kruhového objezdu u OG Dvořák ke křižovatce v Habrmannově ulici byl dokončen. Je to sice jen pár metrů cyklistického pruhu, ale cyklistům dost pomůže. Umožní dojet na kole až k Plaveckému bazénu a pokud chtějí pokračovat ve vedení původního značení CT3 přes Petrohrad na most Nad Nádražím, ušetří si čekání na semaforu, neboť mohou projet do Táborské ulice přímo po cyklostezce.

 

Také v obráceném směru od Habrmanovy ulice ke kruhovému objezdu u galerie Dvořák přibyl kus nové cyklostezky. Bohužel v úseku podél Koterovské ulice od prodejny nábytku k vyústění Lužičké, stále ještě cyklostezka chybí, proto je lepší (pokud nejedete nakupovat do některého z obchodů na této straně), použít raději stezku na straně, kde je plavecký bazén - ta je totiž obousměrná. Zmiňovaný chybějící úsek cyklostezky by měl být vybudován při rekonstrukci chodníku v příštím roce.

 

„Jedná se o jeden z nejdůležitějších projektů v oblasti bezpečnosti dopravy v Plzni v letošním roce. Na financování stavby s rozpočtem cca 45 milionů korun se částkou přibližně 2,7 milionů korun z programu MOBILITY podílel také Státní fond dopravní infrastruktury," uvedl náměstek primátora Petr Náhlík. Radní Helena Matoušová pak ocenila, že se podařilo podařilo také výrazně proměnit celé okolí plaveckého areálu a sousedních komunikací. Stavbu realizovala firma FIRESTA - Fišer, rekonstrukce, stavby a.s. podle projektu plzeňské pobočky firmy Pontex Praha.

 

 

Přečtěte si také

Nová cyklostezka v ulici E. Beneše v Plzni otevřena -  o novém úseku cyklostezky spojující Bory s centrem města

Z Nové Hospody na Valchu po nové cyklostezce - o nově vybudovaném úseku cyklostezky na městském okruhu  CT 2151

Cyklostezka Karlovarská-Gerská otevřena -  drobnými stavebními úpravami byla pro cyklisty zprovozněna cesta z Košutky k Lochotínskému parku

Ve Vrhavči otevřeli novou cyklostezku -  spojení z Klatov do Běšin po cyklostezce bylo dokončeno