Na úvodní stránku
mail

Mapy a brožury

Zde najdete informace o tom, jaké mapy, brožury či průvodci o Plzeňsku jsou pro cyklisty k dispozici. Dočtete se zde, jaké území mapa zahrnuje, v čem je dobrá a v čem jsou její slabá místa. Snáze si tak vyberete tu správnou mapu. 

Průvodce po dálkové trase Praha-Plzeň-Regensburg-Mnichov (německy)

article

Tento průvodce vyšel v Německu a je to zatím jediný průvodce po celé trase z Mnichova do Prahy přes Regensburg (Řezno) a Plzeň. Je tištěn na silném lesklém papíře, který vypadá voděodolně. Více než dva metry dlouhý pás papíru je seskládán do harmoniky, aby ho bylo možné v mapníku dobře otáčet a neničil se. Mapová dvojstrana (čtverec cca 20 x 20cm)  střídá stranu textů s obrázky, představující informační část průvodce. Líc pásu představuje českou část trasy rub pak německou. Všechny texty jsou v němčině.

 

A co na této mapě oceňuji já? Z mého pohledu je to praktický cykloprůvodce, který může dobře využít i český cykloturista. Škoda, že měřítko map (1: 50 000) není uvedeno na titulce a člověk ho musí hledat uvnitř. V mapě mi chybí vrstevnice, ze kterých lze přečíst profil a převýšení. Nahrazují je jen zdvojené šipky v místech prudšího stoupání/klesání. Vyznačení stoupání a klesání šipkami mezi Dicherlingem a Rodingem přitom na trase chybí. Drobné nepřesnosti ve vyznačení linie trasy  např. na kopci mezi Weltenburgem a Kelheimem či při stoupání do Rodingu by snad šlo přehlédnout, jako podstatný nedostatek ale vidím chybějící popis cílové destinace a její vzdálenosti na kraji map v místech, kde je mapa oříznutá. Popisky by přitom stačilo dodělat jen u „přeříznutých” cyklotras. Je-li cíl, uváděný na směrovém značení v terénu a je-li  jen např. kilometr mimo mapu, nelze tušit, kam trasa vede, pokud člověk nemá k dospozici jinou mapu. Český cyklista bude asi zmaten barevností čar v české části map vyznačujících turistické a cyklistické trasy, ale jde jen o zvyk. 

 

Vydalo: v březnu 2011 německé nakladatelství PUBLICPRESS

 

K dispozici: v ČR v GPS a mapovém centru v Plzni i  přes e-shop

 

Cena: 299 Kč

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 10.08.2011
.