Na úvodní stránku
mail

Mapy

Zde najdete recenze na mapy zahrnující území našeho kraje

SEVERNÍ PLZEŇSKO, cykloturistická mapa 1:75 000

article

Tuto mapu vydalo v srpnu letošního roku město Kralovice. Mapové dílo je od nakladatelství SHOCART, doplnění nových tras a sazbu mapy provedlo nakladatelství KLETR. První mapa zahrnuje od západu na východ území od Bezdružic až po Kralovice a od severu na jih území od Chyše po Horní Břízu. Druhá mapa zahrnuje od západu na východ území od Manetína až po Zbiroh a od severu na jih území od Chyše po Horní Břízu. Po straně jedné z map pak najdete výčet ubytování a stravování, informační centra a opravny kol, to vše s telefonními čísly. Celkový rozměr mapového archu je 66 x 74cm, z každé strany je jedna mapa, arch je poskládán „do harmoniky" a poté ještě 2x přeložen. Výsledný formát v poskládaném stavu je pak 11 x 22cm.

 

A co na této mapě oceňuji já? Odpovídající měřítko a vhodný formát i skládání určitě každý cyklista ocení. Od vydání pro místního zadavatele bych ovšem očekávala i doplnění údajů do mapy - těch z textů po stranách chybí nejvíce ikony restaurací, které SHOCART do svých cykloturistických map běžně dává. Smutnější je, že tato mapa nerozlišuje různé povrchy: asfaltový (plná fialová čára), nezpevněný povrch (fialová čárkovaná) a náročný MTB povrch (fialová tečkovaná) oproti jiným nedávno vydaným mapám od SHOCARTu. Vytratila se i vyhlídková místa včetně Havlovy vyhlídky u Horního Liblína a také většina památných stromů, které SHOCART na svých mapách uvádí.

 

Vydalo: v červenci 2008 nakladatelství KLETR pro Město Kralovice za finanční podpory Plzeňského kraje

 

K dispozici: v Informačním centru města Kralovice (mimo So+Ne) a Manětín (od května), v Informačním centru města Plzně během prosince 2008

 

Cena: 30 KčAutor: cykloRADKA Aktualizace: 24.11.2008
.