Na úvodní stránku
mail
Mapy & Brožury

Mapy a brožury

Zde najdete informace o tom, jaké mapy, brožury či průvodci o Plzeňsku jsou pro cyklisty k dispozici. Dočtete se zde, jaké území mapa zahrnuje, v čem je dobrá a v čem jsou její slabá místa. Snáze si tak vyberete tu správnou mapu. 

PLZEŇSKO, cykloturistická mapa č. 4 - Plzeňský kraj 1:75 000

news
Tato mapa je součástí souboru cykloturistických a lyžařských map, které na jaře 2007 vydal Plzeňský kraj. Mapové dílo je od nakladatelství SHOCART, revizi tras a sazbu mapy provedlo nakladatelství KLETR. Mapa zahrnuje od západu n a východ území od Kladrub až po Rokycany a od severu na jih území od Kaznějova až k Dolní Lukavici. Na zadní straně pak najdete jednotlivé trasy vč. výškových profilů a stručnou informaci o zajímavých místech na mapě.
 
A co na této mapě oceňuji já? Hlavně to, že vyznačení značených cyklotras v mapě rozlišuje různé povrchy: asfaltový (plná fialová čára), nezpevněný povrch (fialová čárkovaná) a náročný MTB povrch (fialová tečkovaná). Z mapy ovšem vyčtete i způsob značení v terénu (pásové či silniční), trasy Greenways i nebezpečná místa, na která je nutné si dát pozor.

Vydalo: v březnu 2007 nakladatelství KLETR pro  Plzeňský kraj za finanční podpory EU.

K dispozici: v Informačním centru města Plzně, v Mapovém centru, nebo v sídle nakladatelství Kletr (Denisovo nábřeží 6)

Cena: 35 Kč Aktualizace: 29.07.2007

CYKLOTRASY PLZEŇSKO, edice turistické regiony 1:75 000

news

Tato mapa navazuje na sérii obdobných map JIHOČESKÉ CYKLOTRASY I. - IV., které vyšly již v jižních Čechách v minulých letech Tato mapa je tedy první mimo region vydavatele - tedy mimo jižní Čechy. Mapové dílo je od nakladatelství Geodézie, a.s., mapu vydalo MAPCENTRUM s.r.o.z Českých Budějovic. Mapa je rozdělena na dvě části: První mapa na rubu zahrnuje od západu na východ území od Hracholuské přehrady až k Příbrami, severojižně pak od Kaceřova po Nepomuk. Druhá mapa na rubu pak navazuje z Nepomuku až k Železné Rudě a od Kdyně až téměř po Strakonice.


A co na této mapě oceňuji já? Z mého pohledu je to standartní mapa měřítka 1:75 000. Ocenit lze asi jen to, že při formátu mapového archu 97 x 61 cm a tisku map z obou stran zahrne tato mapa velké území a tak se bude hodit spíš dálkovým cykloturistům projíždějícím naším krajem. Značené cyklotrasy jsou vyznačeny silně, což se pro plánování cesty na kole hodí. Jejich seznam podle čísel je na okraji mapy. Pokud ovšem chcete sjet na polní či lesní cesty, dejte pozor! Mapový podklad na této úrovni není tak věrný realitě, jak by měl být. S tím si nakladatel ani autor mapového podkladu hlavu nelámal. Mám-li být konkrétní, tak třeba v mapě chybí Přehradní lávka přes České údolí (lávka otevřena v červenci 2006) a po ní vyznačená mezinárodní cyklotrasa č. 3 Praha - Plzeň - Regensburg, nebo nové zpevněné cesty kolem již dokončeného dálničního obchvatu města Plzně.

 

Vydalo: v červenci 2007 MAPCENTRUM, s.r. o. České Budějovice, náklad 3000ks

 

K dispozici: v infocentrech, knihkupectví a prodejnách map na Plzeňsku (nebudou prý k dostání v super a hypermarketech )

 

Cena: 79 Kč (doporučená vydavatelem)

Aktualizace: 27.07.2007
 
1 2 3