Na úvodní stránku
mail

Diskuse k článku:
Plzeňská podzimní cyklojízda nebo policejní manévry?


zpět na článek

cyklo v poho
Nezdá se mi vůbec přehnané, že policie na této akci asistovala na každé křižovatce. Pokud by nedej bože vjelo auto mezi účastníky, jelikož se nedávala přednost zprava, paní autorka by asi změnila názor velice rychle
24.09.2015 Linda Odpověďět
Zdá se mi to OK
Myslím, že při takto velkých skupinových akcích, na komunikacích v plném provozu, je přítomnost policie v pořádku. Nevidím na tom nic špatného. Naopak dlouhodobý špatný přístup Plzeňského magistrátu k cyklistice všeobecně, špatný je!
Cyklistická Zahradní
Myslím, že jízda a ochrna policie v Zahradní byla dobrou zkouškou na zřízení cykloulice a zóny 30 s vedlejšími. Možná to někoho napadne. Místo policajtů dopravní značky a je to.
Přehnané
Dle mého názoru Radčin článek přehání a hledá problém, kde vlastně není. Trasa vedla např. Zahradní ulicí. Ta v několika křižovatkách není hlavní ulicí, na jiných se řídí přednost pravidlem pravé ruky, ostatně není ani jednosměrkou. Pokud by tam policisté nebyli, byli byste ochotní respektovat přednost v jízdě jiných účastníků provozu, chodce na přechodech a peloton tak pravděpodobně roztrhat? Nebo máte pocit, že pravidla silničního provozu automaticky přestávají platit, když město povolí trasu cyklojízdy? Účast policie/strážníků byla naprosto na místě a měli byste jim děkovat, že vám umožnili hladký průjezd po domluvené trase.
Trasa
Vojta Liška: Petr Vaněk to před jízdou shrnul. Nemá moc smysl cokoliv doplňovat. Cyklojízda se zkrátka úředníkům nelíbí, jiné vysvětlení nemám. https://www.facebook.com/petr.vanek/posts/10153620487473134?fref=nf&pnref=story
manévry
S článkem souhlasím. Měl jsem z toho hodně zvláštní pocit. Policisté ve dvojici naprosto na každé křižovatce, trasa okleštěná tak, abychom se preventivně vyhnuli jakékoliv dopravě (nejkratší cestou k řece, pak po cyklostezce, pak zas pár metrů po silnici - pro jistotu ve vilách, kde projede jedno auto za hodinu - a zase hurá na cyklostezku). Zajímalo by mě, zda ta trasa byla nařízená od Policie schválně takhle okleštěná (minulá cyklojízda byla po Rondelu a po Klatovské). Jestli akce měla být upozorněním na problémy cyklistiky, tak se to tímhle okleštěním dost minulo účinkem (záměr úřadů?).
23.09.2015 Vojta Liška Odpověďět
Re: manévry
Třeba to množství policistů na křižovatkách ukazuje na IQ některých řidičů kteří by byli schopni najíždět do cyklojízdy a špuntařů :-). Myslím že jich bylo opravdu docela dost, ale víceméně mě ty uniformovaní nevadili. Ale na odbočce ze Zborovské k řece byli vidět nedaleko policejního auta lidé nápadně podobní některým typům lidí z dob minulých.
23.09.2015 Petr Odpověďět
<< < 1 > >>

Nový příspěvek:

Autor:
Email:
Titulek:
Text:
Opište 3 červené znaky z obrázku: captcha image