Na úvodní stránku
mail

Diskuse k článku:
Na kole do Brd s mapou. Ale jakou? Porovnali jsme je


zpět na článek

Včera na cestě vlakem jsem si prohlížel tu pětadvacítku. To je dokonalá práce. Doporučuju! Eště ji mají v Martinské. S touto mapou můžeme pracovat několik let dopředu.
Zakazy vjezdu
Docela by mě zajímalo jak je to v Brdech s těmi zákazy vjezdu a proč tam jsou. Jinak teda autorka by si měla znovu nastudovat providla silničního provozu:) Protože jak má pod fotkou se zákazem vjezdu (pouze na povolení...) mylně napsáno zákaz vjezdu pro motorová vozidla, tak se plete, zákaz vjezdu pro motorová vozidla vypadá jinak (je na něm auto a motorka), tohle je zákaz vjezdu všech vozidel včetně kol. Byli jsme v Brdech asi před měsícem a těch zákazů vjezdu a cílených zákazů vjezdu kol je tam hodně, přesně na cestách kde jsme chtěli jet. Cyklisté to tam nedodržují ve velké míře. Zajímalo by mě, zda někdo ví smysl těch zákazů, zákaz vstupu tam není, tak jestli jde o místa, kde se počítá pouze s pěšími turisty (uzká cesta nebo tak), nebo jde o ochranu přírody a kola by to moc rozjezdila.... Nikde jsem k tomu nic nenašla. Ale ono v Brdech by se ochranáři měli vůbec víc snažit, například že se lidé koupou v horním padrťském rybníku hned vedle cedule zákaz koupání, zdroj pitné vody mi přijde hodně smutné... Skoro až je mi pak líto, že se Brdy otevřely, když tam jezdí s prominutím takováhle hovada.
11.08.2016 Luci Odpověďět
Re: Zakazy vjezdu
Autorka neříká, co je na fotce za značku, ale že "Vjezd je ale pro motorová vozidla do prostoru CHKO Brdy bez povolení zakázán" a to je něco trochu jiného. Zákazy vjezdu pro motorová vozidla bez povolení jsou v našich chráněných územích běžné. To, že od 1.1.2016 vznikla CHKO ovšem v případě Brd neznamená, že veřejnost na celé její území může vstupovat. O omezeních vstupu jsem psala v článku "Co přinese konec Vojenského újezdu Brdy cyklistům?" v lednu tohoto roku. Proto jsou zákazové značky i na cestách uvnitř CHKO Brdy. To, že se navzdory těmto zákazům cyklisté i pěší pohybují i tam, kde by neměli, a příslušnými organány je to opomíjeno či tolerováno, je jiná věc.
Re: Zakazy vjezdu
Vždycky jsem si šel či jel, kudy jsem chtěl. Zákaz nezákaz. V lese mě nikdo nechytil, protože potichu jsem byl. To bych radil každému. Horní Padrťák je humus hnojený pro ryby. Tam se nekoupejte! Lepší je to ve slovanském bazénu.
Zdroje
Nic ve zlém, ale označit stránky VHSB za nejlepší zdroj informací o Brdech je nejen hodně odvážné, ale prokazuje mj. i velkou neznalost těch, kteří tuhle recenzi vytvořili. Mají tam hezké fotky. To je OK. Ale je to také extrémně neobjektivní a informačně nevyvážený web, spravovaný lidmi, kteří upřednostňují pouze vojenskou historii Brd a o přírodě samotné nemají prakticky žádné znalosti. Dokonce natolik, že se dokážou smířit i s naprosto devastačním působením podniku VLS v těch lesích.
10.08.2016 pavel Odpověďět
Re: Zdroje
www stránek o Brdech je pravda víc, ale jen málo z nich nabízí původní (=informačně neopsané) články. Asi jsem měla štěstí, že jsem nejvíce takových článků našla právě na www.vhsb.cz. Tím ale nechci hodnotit lidi, kteří za těmito stránkami stojí ani jejich postoje.
Re: Zdroje
Pokud není VHSB nejlepší zdroj, který je tedy lepší a dostupný? Měl bych o něj zájem.
Lidová tvořivost
Aniž bych byl závislý na značení, zdá se mi, že se po otevření Brd začíná uplatňovat nevyžádaná lidová tvořivost. Mělo by se používat jen obvyklé české značení, pro pěší trojpruh, pro cyklisty žluté tabulky. Totéž i v mapách.
<< < 1 > >>

Nový příspěvek:

Autor:
Email:
Titulek:
Text:
Opište 3 červené znaky z obrázku: captcha image