Na úvodní stránku
mail

Diskuse k článku:
Jeli jsme na kolech po naučné stezce Čertovo břemeno


zpět na článek

Cestou necestou s čertíky
Ahoj, je to asi spíše na sdružení Ametyst, ale info jsme čerpali ze stránek co jsou zde uvedeny. Většina rozdílů je popsána v diskuzi. Mé poznatky : vzdálenost ke kapličce nesedí, od hájovny Na Hluboké až na louku koleje od harvestoru, cesta na gumáky a kolo na vapku, v polovině louky šipka ukazuje někam nesmyslně do lesa přitom nákres v pohodě ( louka posekaná, jinak nevím jak bych v metrové trávě utáhl dvě kola), na Kožichu dobrý, za kaplí sv. Huberta se dle nákresu cesta mění na horší a jde až k poli, bohužel tak to není, v bodě, kde se mění povrch odbočuje dle směrové šipky do leva nahoru do lesa, pro kolo skoro nesmysl děti vedou a dospělí se zamotanými ostružinami v přehazovačce po chvíli taky, na vršku další šipka dolů do rohu pole odtud po ostružinové cestě zarostlé vedeme kolo lesem až se i tato cesta ztratí, poté pozorné oči zoufale hledající nastříkané čertíky kudy kam spatří zarostlou odbočku na pole, pak přes obilí po poli na silnici od Újezda, na křižovatce kde má být odbočka na lom Kbelnice jsou dvě cedule na lom a na Letiny to mne zaráží a pokračujeme do lomu, tam mne nic nenadchlo bohužel a šipka zpět na křižovatku a po asfaltu přes Kbelnici do Letin o žádné jen odbočce nikde ani slovo, malá už nemohla a tak jsme se rozhodli z lomu pokračovat dle nákresu dolů a na louky, bylo posečeno :-) poslední šipku jsme našli pod první loukou, která ukazovala nejistě někam do dáli přes obr louku, to už jsem vzdal a přes louku jsme dojeli do Kbelnice a po asfaltu do Letin. Jarda, jestli to nějak pomůže.
18.06.2015 Jarda Hes Odpověďět
Dnes jsme s přítelem podnikli cestu na koloběžkách (jsou vhodné do terénu). Značení cesty je tragédie, náladu nám zpětně vylepšila jen vzpomínka na rozhlednu. Poslední ukazatel na Letiny zatloukal do země zřejmě slepý pocestný, ukazuje do houští, přičemž jet se dá doprava a doleva, jen tím houštím ne... Chvílemi jsme ani nevěděli, jestli jedeme dobře, oranžové fleky na stromech byly veeeeelmi zřídka, barva byla asi drahá. Asi třikrát jsme prostě a jasně směr popletli, a pořád se vracet a zkoušet druhou stranu je otrava. Nechápali jsme, proč na mapách jsou čísla bodů a na cedulích zas jejich názvy, přičemž chybí vzdálenosti, což je na místě, kde se trasa rozdvojuje (rybníky), naprosto matoucí (nevíte, co je jen odbočka, po které se vrátíte, a co bod okruhu, na místě není mapa). Takže jsme se opět spletli. Snaha se cení, stezka není špatná, ale je matoucí doporučení pro cyklisty (my víc šli než jeli) a totální propadák je značení cesty. Takže jenom snaha bohužel nestačí. Nedoporučujeme.
28.05.2011 Vera Odpověďět
Dobrý úmysl, horší skutečnost
Vyznačení naučné stezky je jistě záslužný čin. To platí i o naučné stezce Čertovo břemeno. Tvůrci stezky, vedeni nedostatkem zkušeností nebo přílišným optimismem, se dopustili podstatných chyb. Jejich výsledkem je hrubé klamání potenciálních výletníků. Označit část stezky jako "hůře sjízdné (pro cyklisty)", když je stezka vedená po poli nebo lesem (bez jakkoli vyšlapané pěšiny), považuji za naprosto nezodpovědné. To snad tvůrci stezky předpokládají, že cyklista sebou běžně vozí mačetu? Hrozím se pomyšlení, že bych na tuto stezku vzal na výlet menší dítě na kole (inzerovaná délka 15 km k tomu přímo láká). Předpokládám, že by to byl jeden z posledních výletů. Značení stezky nepovažuji za nejlepší. Ztratit cestu je velmi jednoduché. Teprve po chvíli člověku dojde, že ta barevná šmouha na stromě nebo kameni připomíná tvarem čertíka a že je třeba podle ní jít. A jelikož čertíci jsou nezbedové, tak se po chvíli ztratí a je nutno řešit kudy dál? Ve stávajícím stavu mohu stezku doporučit jedině ostříleným cyklistům, kterým nevadí průchod divočinou.
15.04.2010 jarys Odpověďět
Re: Dobrý úmysl, horší skutečnost
Tak jsem se právě vrátil z N.S. Čertovo břemeno.Větší část je super, horší úsek je od hájovny na rozhlednu Kožich, po louce jsem to vzal stylem rozhledna je na kopci je třeba stoupat vzhůru a přes pšenici to bylo projeté od traktoru takže to bylo v poho. Horší to bylo až za Hubertovo kapličkou kde jsem na jednom rozcestí nechtěl věřit tomu že mám jet po té travnato-malinové houšťocestě a dal jsem se po té vyjetější cestě do kopce. Ale hned jak jsem zjistil že to není ten správný směr tak jsem se vrhnul tou správnou cestou (teprve tady mi došlo, že ty oranžové skvrny mi asi také ukazují cestu) na kraj lesa, abych dál pokračoval po kraji ovesného pole namíchaného s kopřivama. Ale jsem drsoň a tak mi fakt nevadilo že mi z ovsa vykukují jen řidítka a horní polovina těla. To jsem to ještě v tomto poli okořenil lepením duše, ale to už tak k takovým cestám patří a nedokáže mě to až tak moc nas.. tartovat. Za lomem u Kbelnice když jsem se na louce držel něčeho co malinko připomínalo cestu (byly to koleje od traktoru), tak jsem se ztratil úplně. To jsem ale zjistil až v okamžiku kdy jsem místo v Letinech vyjel ve Kbelnici a do Letin dojel po silnici. Je pravda , že jsem malinko podcenil práci s mapou, ale když jsem jel po vyznačené N.S. tak bych ji zase tak moc potřebovat neměl,že? Jinak to považuji za pěkný výlet se spoustou zajímavostí, ale tvrdit že je vhodná pro cyklisty? No nevím. Rozhodně bych tam nebral malé dítě nebo starší babičku( či děděčka ). PS: Na kole mám projeté Brdy, Šumavu, Český les a myslím že dokážu pracovat s mapou a když se vydám řekněme po turistických značkách, tak vím že všude neprojedu, ale doporučit cyklistům tohle, no vážně nevím.
12.07.2010 p_e_t_r Odpověďět
<< < 1 > >>

Nový příspěvek:

Autor:
Email:
Titulek:
Text:
Opište 3 červené znaky z obrázku: captcha image