Na úvodní stránku
mail

Diskuse k článku:
Na kole na sněhu a za mrazu


zpět na článek

zimní cyklistika
Zdravím Vás, Radko. Je pěkné si přečíst Váš článek a uvědomovat si, jak to, co píšete, funguje. Rovněž jezdím celoročně na trekingovém kole, v létě, v zimě, ve dne, v noci... Ročně nalítám jen kolem 5 tis. km. Na mimozimní období je výběr pneumatik pestřejší, a na zimu já osobně používám, a vřele doporučuji, zimáky Schwalbe Maraton Winter. Mám je již asi 3. rok, jízda po sněhu a ledu maximálně skvělá s nižším tlakem v pneu a na asfaltu s vyšším tlakem také dobrá. Ani hřeby nejsou tolik opotřebované, čehož jsem se obával. Přilbu doporučuji upravit na zimu ucpáním větracích otvourů polystyrenem nebo nenasákavou pěnovinou, především v přední části a na skořepinu nalepit reflexní samolepky. Dále jsem provedl malou úpravu proti nalétávání sněhu a ucpávání kazety, s následným prokluzováním řetězu po kazetě tím, že jsem před kazetu mezi řetěz připevnil jakousi zástěrku. Zástěrka na př. blatníku běžných rozměrů je nefunkční, musela by být větší a skoro až na zem. Pak nelétá sníh a bláto na boty, převodník ani přesmykač. Funguje to. Přeji mnoho příjemně ujetých kilometrů. Milan z Mimoně
02.03.2011 MilKal Odpověďět
Do města to je horší než do lesa
Sice jezdím do práce na kole již mnoho let, ale v zimě ne. Cesty jsou ušlapané, kluzké a plné ledových zmrazků po kterých ujede i sebelepší pneumatika. Několikrát jsem se na ledovém zmrazku "natáhl" tak rychle, že jsem ani nestačil mrknout a to jsem jen docela pomalu. Když to na jinak slušné cestě nečekáte, nestihnete vůbec nic.
11.02.2011 Martin Odpověďět
Návleky do klipsen?
Na fotce v článku ten návlek v klipsně je na mojí noze.Užívám to tak už druhou zimu a mohu jen doporučit. Problém s vyndáním nohy v jakékoliv situaci jsem dosud neměl,klisny mám ty klasické, samozřejmě na volno, přesto ale svůj účel plní, tahám i nahoru. Obával jsem se, že návleky brzy roztrhám, protože pedály mám kovové,se zoubky na hranách. Tedy žádné gumové špalíčky. Ale obavy byly zbytečné. Návleky mají vespod dotatečně velký otvor,takže šlapou druhou zimu bez poškození. A k návlekům obecně? Je to jako nebe a dudy, i když nevím proč se zrovna tohle říká. Naposledy jsem absolvoval 29.ledna 4,5 hodiny jízdy při teplotě -6 až -2 C a nezáblo mi.
09.02.2011 karel Odpověďět
Návleky do klipsen?
Na kole jezdím i zimě,ale zatím jsem nevyřešil to, že mě studí nohy. Mám klasické klipsny a nevím zda se ty návleky na boty hodí i v tomhle případě. Já používám normální zimní boty a klipsny nechávám volnější. U fotek k tomuhto článku jsem si všimnul že tam někdo má návleky i do klipsen. Zajímalo by mě, kdo s tím má jaké zkušenosti? Myslel jsem , že ty návleky se používají jenom na nášlapy.
05.02.2011 petr Odpověďět
Re: Návleky do klipsen?
Na upozornění Radky jsem přidal příspěvek do diskuze.
09.02.2011 karel Odpověďět
Re: Návleky do klipsen?
Ano, návleky lze použít i na boty do klipsen, jen vám bota trochu nabobtná, takže podle toho budete muset upravit i klipsnu a vyzkoušet bezpečné uvolnění nohy z klipsny. Návleky mají v podrážkové části díru na kufry - s těmi je to jednodušší.
<< < 1 > >>

Nový příspěvek:

Autor:
Email:
Titulek:
Text:
Opište 3 červené znaky z obrázku: captcha image